Přejít na: Obsah | Konec stránky

Národní centrum divadla a tance ve Valticích

Hlavním cílem projektu Národní centra divadla a tance je vybudování celostátně působícího centra, které bude poskytovat technologické zázemí a konzultační podporu při tvorbě v oblasti soudobého divadla a tance či jejich soudobě pojatých historických inscenací, během zpřístupnění produktů této tvorby a souvisejících služeb v oblasti celoživotního vzdělávání. Národní centrum divadla a tance (NCDT) je zacíleno na doplnění infrastruktury pro kulturní služby s vyšší přidanou hodnotou s využitím nynějších objektů státního zámku Valtice.

Cílem Národního centra divadla a tance je rovněž nalezení synergie pro přípravu a prezentaci divadelních a tanečních inscenací partnerů a jiných subjektů v prostorách s kvalitním technologickým zázemím, pro realizaci edukačních aktivit v dané oblasti pro jednotlivce a soubory od amatérů po profesionály, pro badatelsko-studijní činnost, pro prezentaci soudobé divadelní a taneční kultury či jejího historického vývoje široké veřejnosti.

Významným cílem projektu je rovněž záchrana tří zchátralých objektů národní kulturní památky státního zámku Valtice (zámeckého divadla, zámecké jízdárny a zahradního domku), které byly zapsány na Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Podle místa konání abecedně
#
A
B
C
Č
D
E
F
G
H
I
J
K
L 1
M
N
O
P 1
Q
R
Ř
S
Š
T
U
V 1
W
X
Y
Z
Ž
Podle data konání
Filtrace a vyhledávání
Státy jsou dostupné pouze mimo volbu "domácí".

nalezeno 6 záznamů

Dokončení obnovy v areálu zámku Valtice, financované z evropských dotací, oslaví NPÚ koncertem Magdaleny Kožené

25.6.2015 | tisková zpráva | sdělení, informace | Valtice - zámek
Dokončení obnovy tří budov valtického zámku, financované z evropských peněz, oslaví NPÚ ve čtvrtek 25. června 2015 koncertem mezzosopranistky Magdaleny Kožené. Ještě nedávno nevyužívané divadlo, jízdárna a zahradní domek se díky projektu Národní centrum divadla a tance (NCDT) proměnily v zázemí pro studium, experimentální tvorbu a vystoupení souborů zaměřených na barokní divadlo a tanec i jejich soudobé interpretace. Lednicko-valtický areál, památka zapsaná na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, tak rozšiřuje svou pestrou nabídku kulturních aktivit.
vloženo
30.6.2015 16:03
vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
témata
obnova památek
číslo
16804

Technický dozor stavebníka a koordinátor BOZP - Valtice

7.3 - 1.4.2014 | pracovní příležitost - NPÚ, provozní a ekonomické profese | sdělení, informace | Valtice - zámek
Národní památkový ústav, generální ředitelství, Náměstek GŘ pro správu památkových objektů Národního památkového ústavu, vypisuje výběrové řízení na pozici: Technický dozor stavebníka a koordinátor BOZP projektu Národní centrum divadla a tance (NCDT).
vloženo
7.3.2014 11:38
vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
témata
odborná sdělení
číslo
13692

Výběr generálního dodavatele stavby - NCDT Valtice

18.11 - 9.12.2013 | veřejná zakázka - stavební práce | sdělení, informace | Praha, Valtice - zámek
Předmětem plnění veřejné zakázky je provedení stavebních prací při rekonstrukci národní kulturní památky státního zámku Valtice v rámci projektu Národní centrum divadla a tance (dále jen „NCDT“) v rozsahu a v souladu se zadávacími podmínkami.
vloženo
18.11.2013 07:06
vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
témata
obnova památek, organizace, řízení a instituce památkové péče
číslo
13153

Veřejná zakázka na služby - NPÚ Brno

6.12.2011 - 16.1.2012 | veřejná zakázka - služby | bylo aktualizováno | sdělení, informace | Valtice - zámek
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Brně vyhlašuje výběrové řízení na zhotovení projektové dokumentace pro stavbu "Národní centrum divadla a tance – objekt č. 1. DIVADLO".
vloženo
6.12.2011 13:46
vložil
NPÚ, ÚOP v Brně
pořadatelé
témata
restaurování
číslo
8685

Veřejná zakázka na služby – NPÚ Brno

6.12.2011 - 16.1.2012 | veřejná zakázka - služby | sdělení, informace | Valtice - zámek
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Brně vyhlašuje výběrové řízení na zhotovení projektové dokumentace pro stavbu "Národní centrum divadla a tance – objekt č. 2. JÍZDÁRNA a objekt č. 3. DOMEK ZAHRADNÍKA".
vloženo
6.12.2011 14:09
vložil
NPÚ, ÚOP v Brně
pořadatelé
témata
rekonstrukce
číslo
8686

Lednicko-valtický areál: 15. výročí zapsání kulturní krajiny na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO (7.12.1996)

8.12.2011 | tisková zpráva | sdělení, informace | Lednice - zámek, Valtice - zámek
Národní památkový ústav, ÚOP v Brně, si připomenul zápis kulturní krajiny Lednicko-valtický areál na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kulturní krajina Lednice-Valtice byla zapsána jako šestá památka na území České republiky (a jako druhá kulturní krajina na světě) na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO dne 7.12.1996 pod identifikačním číslem: C 763 na základě kritérií (i, ii, iv).
vloženo
8.12.2011 17:53
vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
témata
kulturní krajina, zahradní umění, zpřístupněné památky ve správě NPÚ
číslo
8695