Přejít na: Obsah | Konec stránky

Program pro věrné návštěvníky památek

Navštivte pět památek, sbírejte soutěžní razítka – a šestou prohlídku získáte zdarma! Pokud orazítkovaný a vyplněný prohlídkový pas odevzdáte v pokladně nebo zašlete na adresu Národního památkového ústavu (podrobná pravidla jsou uvedena níže), budete zařazeni do slosování. Kromě jiného můžete vyhrát hlavní cenu – královský křivoklátský víkend pro celou rodinu na hradě i v podhradí!

Klíč k památkám

Pro všechny zájemce o památky připravil Národní památkový ústav opět program pro věrné návštěvníky, k němuž se připojilo celkem 130 hradů, zámků, klášterů a dalších památek státních, městských i soukromých. Princip programu je podobný jako v minulých letech – za pět vstupenek může každý návštěvník získat šestý vstup zdarma. Vstupy jsou zaznamenávány razítky do návštěvnického pasu, který si lze vyzvednout v pokladnách památek ve správě NPÚ i v pokladnách partnerských objektů. Za každou vstupenku zakoupenou v kterémkoli ze zapojených objektů dostane návštěvník do pasu razítko; za pět razítek potom získá šestou prohlídku zdarma.

O tom, že Národní památkový ústav věrné návštěvníky památkových objektů skutečně odměňuje, svědčí deset vylosovaných finalistů minulého ročníku soutěže, kteří letos převzali z rukou generální ředitelky NPÚ Ing. arch. Nadi Goryczkové ceny, o něž se soutěžilo; pokud kliknete na následující odkaz, můžete se o tom dočíst více. Prohlédnout si můžete rovněž vzor návštěvnického pasu platného pro období let 2014 a 2015 a plakát ke Klíči k památkám.

Úplná pravidla věrnostního programu Klíč k památkám pro období 2014 a 2015:

 1. Jeden prohlídkový pas platí vždy pro jednu osobu.
 2. Pas je platný dvanáct po sobě jdoucích měsíců od měsíce, ve kterém bylo držiteli pasu uděleno první razítko, nejdéle však do 31. 12. 2015 (pokud bylo například první razítko uděleno 12. 7. 2014, pas je platný do 31. 7. 2015).
 3. Podmínkou platnosti prohlídkového pasu je vyplněné jméno a příjmení, kontakt (e-mail nebo číslo telefonu) a PSČ bydliště držitele pasu.
 4. Vyplněním údajů uvedených v bodě 3, respektive účastí v soutěži dává účastník soutěže najevo svůj souhlas se soutěžními podmínkami.
 5. Po pořízení vstupenky na libovolnou prohlídkovou trasu s průvodcem v památce zařazené do programu může účastník soutěže požádat o razítko do prohlídkového pasu. Otištění razítka je podmíněno pořízením vstupenky pro jednu osobu na prohlídkovou trasu průvodcem držiteli prohlídkového pasu. Seznam památek zařazených do soutěže obsahuje bod 18.
 6. Na jedné památce zařazené do programu lze do jednoho prohlídkového pasu získat otisk razítka jen jednou.
 7. Po nasbírání pěti razítek na označená místa v prohlídkovém pasu může účastník soutěže navštívit zdarma jednu památku zařazenou do programu podle svého výběru. Prohlídkový pas opatřený již 5 razítky vymění v pokladně zvolené památky zařazené do programu za jednu volnou vstupenku a šesté razítko.
 8. Volný vstup se vztahuje pouze na jednu prohlídkovou trasu, nevztahuje na prohlídkové trasy kombinující několik prohlídkových okruhů, na prohlídkové trasy s povinnou rezervací prohlídky a na exkluzivní trasy. (Informace o těchto trasách najdete na webových stránkách jednotlivých památek.)
 9. Pokud účastník soutěže odevzdá řádně vyplněný soutěžní pas s šesti razítky do 31. prosince 2014, respektive do 31. prosince 2015 v pokladně libovolné památky zařazené do programu nebo jej zašle na adresu: Národní památkový ústav, Valdštejnské nám. 3, 118 01 Praha 1, postupuje do slosování o 10 zážitkových a věcných cen (viz bod 19). V případě, že výherce v den slosování dosáhl minimálně 18 let, obdrží ceny podle seznamu cen uvedeného v bodě 19. V případě, že výherce bude v den slosování nezletilý, obdrží výhru zákonný zástupce.
 10. Vylosování celkem deseti kandidátů o ceny uvedené v bodě 19 a vylosování konečného pořadí výherců z vybraných deseti kandidátů proběhne nejpozději 28. 2. 2015, respektive 29. 2. 2016.
 11. Výhry budou výhercům oznámeny nejpozději do 31. 3. 2015, respektive do 31. 3. 2016.
 12. Výherci nemohou požadovat peněžité plnění výměnou za ceny uvedené v bodě 19.
 13. Výhru nelze převést na jinou osobu a na výhru ze soutěže neexistuje právní nárok.
 14. Výhru nelze vymáhat soudní cestou.
 15. Národní památkový ústav ani partneři věrnostního programu nenesou žádnou odpovědnost za škody, které výhra může výherci, případně dalším osobám, které se na straně výherce realizace zážitkové ceny zúčastní, způsobit.
 16. Odevzdáním řádně vyplněného a orazítkovaného prohlídkového pasu účastník soutěže výslovně souhlasí s tím, že pořadatel soutěže, Národní památkový ústav, IČ 75032333, zpracuje jeho osobní údaje uvedené v prohlídkovém pasu pro účely kontaktu NPÚ s účastníkem soutěže na dobu 5 let. Účastník dále souhlasí se zasíláním bulletinu NPÚ na jeho e-mailovou adresu uvedenou v návštěvnickém pasu. Režim poskytnutí a zpracování osobních údajů se řídí aktuálním zněním zákona č. 101/2000 Sb.
 17. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla této soutěže nebo soutěž odložit či zrušit. Případné změny pravidel soutěže nebo její odložení či zrušení bude zveřejněno na webové adrese previous.npu.cz.
 18. Razítka do prohlídkového pasu lze požadovat při pořízení vstupenky pro jednu osobu na prohlídkový okruh s průvodcem na těchto památkách zařazených do programu:
  Bečov nad Teplou, Benešov nad Ploučnicí, Bezděz, Bítov, Bouzov, letohrádek Mitrovských v Brně, Březnice, Bučovice, Buchlov, Buchlovice, Červená Lhota, Červené Poříčí, Český Krumlov, Český Šternberk, Dačice, Děčín, Dolní Kounice, Duchcov, Frýdlant, Grabštejn, Házmburk, Hluboká nad Vltavou, Horní hrad, Horšovský Týn, Hořovice, Hradec nad Moravicí, Hrádek u Nechanic, Hrubý Rohozec, Humprecht, Chudenice – Starý zámek, Chvalský zámek, Chyše, Jánský Vrch, Janův Hrad, Jaroměřice nad Rokytnou, Jezeří, Jindřichův Hradec, Kačina, Karlova Koruna, Karlštejn, Kladruby, Kladruby nad Labem – Národní hřebčín, Klenová, Kost, Konopiště, Kozel, Krakovec, Krásné Březno – kostel sv. Floriána, Krásný Dvůr, Kratochvíle, Kroměříž, Křivoklát, Kuks, Kunětická hora, Kunín, Kunštát, Kynžvart, Landštejn, Lednice, Lemberk, Libochovice, Lipnice nad Sázavou, Litice, Litomyšl, Lukov, Lysice, Malenovice, Manětín, Milotice, Mnichovo Hradiště, Mníšek pod Brdy, Most, Náchod, Náměšť nad Oslavou, Nebílovy, Nelahozeves, Nové Hrady, Nový Hrádek u Lukova, Nový zámek u Lanškrouna, Opočno, Orlík nad Humpolcem, Ostrava – Důl Michal, Pardubice, Pernštejn, Plasy, Ploskovice, Plumlov, Potštejn, Příkazy, Rabí, Radíč, Raduň, Rájec nad Svitavou, Ratibořice, Rotštejn, Rožmberk, Říp, Sázava, Schwarzenberská hrobka Domanín, Slatiňany, Slavkov-Austerlitz, Stekník, Svojanov, Sychrov, Šternberk na Moravě, Střekov, Švihov, Telč, Točník, Trosky, Třeboň, Uherčice, Valdštejn, Valeč, Valtice, Velhartice, Velké Březno, Velké Losiny, Veltrusy, Veselý Kopec, Veveří, Vizovice, Vranov nad Dyjí, Zahrady pod Pražským hradem, Zákupy, Zbečno, Zlatá Koruna, Zubrnice, Zvíkov, Zelená Hora, Žebrák, Žleby.
 19. Slosovatelná soutěž pro držitele plně orazítkovaných pasů odevzdaných v pokladnách památek zapojených do soutěže či doručených na adresu uvedenou v bodě 9 bude probíhat v období od 1. 9. 2014 do 31. 12. 2014, respektive 31. 12. 2015.

(Úplná pravidla věrnostního programu Klíč k památkám pro období 2014 a 2015 v PDF ke stažení)

Seznam hradů, zámků a ostatních míst zapojených do věrnostního programu
Národního památkového ústavu:

Bečov nad Teplou – hrad a zámek (NKP) www.zamek-becov.cz
Benešov nad Ploučnicí – zámek (NKP) www.zamek-benesov.cz
Bezděz – hrad (NKP) www.hrad-bezdez.eu
Bítov – hrad (NKP) www.hradbitov.cz
Bouzov – hrad (NKP) www.hrad-bouzov.cz
letohrádek Mitrovských v Brně www.letohradekbrno.cz
Březnice – zámek (NKP) www.zamek-breznice.cz
Bučovice – zámek (NKP) www.zamek-bucovice.cz
Buchlov – hrad (NKP) www.hrad-buchlov.cz
Buchlovice – zámek (NKP) www.zamek-buchlovice.cz
Červená Lhota – zámek (NKP) www.zamek-cervenalhota.eu
Červené Poříčí – zámek www.cervene-porici.cz
Český Krumlov – hrad a zámek (NKP, UNESCO) www.zamek-ceskykrumlov.eu
Český Šternberk www.hradceskysternberk.cz
Dačice – zámek (NKP) www.zamek-dacice.eu
Děčín www.zamekdecin.cz
Dolní Kounice www.zamekkounice.cz/
Duchcov – zámek (NKP) www.zamek-duchcov.cz
Frýdlant – hrad a zámek (NKP) www.zamek-frydlant.cz
Grabštejn – hrad www.hrad-grabstejn.cz
Hazmburk – hrad /zřícenina/ www.hrad-hazmburk.cz
Hluboká nad Vltavou – zámek (NKP) www.zamek-hluboka.eu
Horní hrad hornihrad.cz
Horšovský Týn – hrad a zámek (NKP) www.horsovsky-tyn.cz
Hořovice – zámek (NKP) www.zamek-horovice.cz
Hradec nad Moravicí – zámek (NKP) www.zamek-hradec.cz
Hrádek u Nechanic – zámek (NKP) www.hradekunechanic.cz
Hrubý Rohozec – zámek (NKP) www.hruby-rohozec.eu
Humprecht www.humprecht.cz
Chudenice – Starý zámek chudenice.klatovsko.cz
Chvalský zámek www.chvalskyzamek.cz
Chyše www.chyse.com
Janův Hrad – hrad www.januv-hrad.cz
Jaroměřice nad Rokytnou – zámek (NKP) www.zamek-jaromerice.cz
Javorník, Jánský Vrch – zámek (NKP) www.janskyvrch.cz
Jezeří – zámek www.zamek-jezeri.cz
Jindřichův Hradec – hrad a zámek (NKP) www.zamek-jindrichuvhradec.eu
Kačina www.nzm.cz/kacina/
Karlova Koruna www.kinskycastles.com/zamek-karlova-koruna.htm
Karlštejn – hrad (NKP) www.hradkarlstejn.cz
Kladruby – klášter a zámek (NKP) www.klaster-kladruby.cz
Kladruby nad Labem – Národní hřebčín www.nhkladruby.cz
Klenová www.gkk.cz/cs/hrad-a-zamek
Kost www.hrad-kost.cz
Konopiště – zámek (NKP) www.zamek-konopiste.cz
Kozel – zámek (NKP) www.zamek-kozel.eu
Krakovec – hrad /zřícenina/ www.hrad-krakovec.cz
Krásné Březno, kostel sv. Floriána (NKP) previous.npu.cz/uop-ul/florian
Krásný Dvůr – zámek (NKP) www.krasny-dvur.cz
Kratochvíle – zámek (NKP) www.zamek-kratochvile.eu
Kroměříž – zámek (NKP, UNESCO) www.zamek-kromeriz.cz
Křivoklát – hrad (NKP) www.krivoklat.cz
Kuks – Hospital a Betlém (NKP) www.hospital-kuks.cz
Kunětická hora – hrad (NKP) www.hrad-kunetickahora.cz
Kunín zamek.kunin.cz
Kunštát – zámek (NKP) www.zamek-kunstat.cz
Kynžvart – zámek (NKP) www.zamek-kynzvart.eu
Landštejn – hrad /zřícenina/ www.hrad-landstejn.eu
Lednice – zámek (NKP, UNESCO) www.zamek-lednice.com
Lemberk – zámek (NKP) www.zamek-lemberk.cz
Libochovice – zámek (NKP) www.zamek-libochovice.cz
Lipnice – hrad (NKP) www.hrad-lipnice.eu
Litice – hrad www.hrad-litice.cz
Litomyšl – zámek (NKP, UNESCO) www.zamek-litomysl.cz
Lukov www.hradlukov.cz
Lysice – zámek (NKP) www.zamek-lysice.cz
Malenovice www.hrad-malenovice.cz
Manětín – zámek (NKP) www.zamek-manetin.cz
Milotice – zámek (NKP) www.zamekmilotice.cz
Mnichovo Hradiště – zámek (NKP) www.mnichovo-hradiste.cz
Mníšek pod Brdy – zámek www.zamek-mnisek.cz
Most – kostel www.kostel-most.cz
Náchod – zámek (NKP) www.zamek-nachod.cz
Náměšť nad Oslavou – zámek (NKP) www.zamek-namest.cz
Nebílovy – zámek www.zamek-nebilovy.cz
Nelahozeves www.zamek-nelahozeves.cz
Nové Hrady – hrad (NKP) www.hrad-novehrady.eu
Nový Hrádek u Lukova – hrad (NKP) www.novy-hradek.eu
Nový zámek u Lanškrouna www.novyzamek.cz
Opočno – zámek (NKP) www.zamek-opocno.cz
Orlík nad Humpolcem www.castrum.cz/hrad-orlik
Ostrava – Důl Michal (NKP) www.dul-michal.cz
Pardubice www.vcm.cz
Pernštejn – hrad (NKP) www.hrad-pernstejn.eu
Plasy – klášter (NKP) www.klaster-plasy.eu
Ploskovice – zámek (NKP) www.zamek-ploskovice.cz
Plumlov www.plumlov-zamek.cz
Potštejn www.zamekpotstejn.cz
Příkazy – soubor staveb lidové architektury www.hanackeskanzen.cz
Rabí – hrad /zřícenina/ (NKP) www.hrad-rabi.eu
Radíč www.ch-radic.cz
Raduň – zámek www.zamek-radun.cz
Rájec nad Svitavou – zámek (NKP) www.zamekrajec.cz
Ratibořice – zámek (NKP) www.zamek-ratiborice.cz
Rotštejn www.hradrotstejn.info
Rožmberk – hrad (NKP) www.hrad-rozmberk.eu
Říp – rotunda (NKP) www.hora-rip.eu
Sázava – zámek, bývalý klášter (NKP) www.klaster-sazava.cz
Slatiňany – zámek (NKP) www.zamek-slatinany.cz
Slavkov-Austerlitz www.zamek-slavkov.cz
Stekník – zámek www.zamek-steknik.cz
Svojanov www.svojanov.cz
Sychrov – zámek (NKP) www.zamek-sychrov.cz
Střekov www.hrad-strekov.cz
Šternberk na Moravě – hrad (NKP) www.hrad-sternberk.cz
Švihov – hrad (NKP) www.hradsvihov.cz
Telč – zámek (NKP, UNESCO) www.zamek-telc.eu
Točník – hrad /zřícenina/ (NKP) www.hrad-tocnik.cz
Trosky – hrad /zřícenina/ (NKP) www.hrad-trosky.eu
Třeboň – Schwarzenberská hrobka (NKP) www.zamek-trebon.eu
Třeboň – zámek (NKP) www.zamek-trebon.eu
Uherčice – zámek (NKP) www.zamek-uhercice.cz
Valdštejn www.hrad-valdstejn.cz
Valeč – zámek www.zamek-valec.cz
Valtice – zámek (NKP, UNESCO) www.zamek-valtice.cz
Velhartice – hrad (NKP) www.hrad-velhartice.cz
Velké Březno – zámek www.zamek-vbrezno.cz
Velké Losiny – zámek (NKP) www.zamek-losiny.cz
Veltrusy – zámek (NKP) www.zamek-veltrusy.cz
Veveří – hrad www.veveri.cz
Vizovice – zámek (NKP) www.zamek-vizovice.cz
Vranov nad Dyjí – zámek (NKP) www.zamek-vranov.cz
Vysočina – soubor lidových staveb www.vesely-kopec.eu
Zákupy – zámek (NKP) www.zamek-zakupy.cz
Zbečno – Hamousův statek www.zbecno.cz
Zelená hora – památkový areál (NKP, UNESCO) www.zelena-hora.eu
Zlatá Koruna – klášter (NKP) www.klaster-zlatakoruna.eu
Zubrnice – skanzen skanzen.zubrnice.cz
Zvíkov – hrad (NKP) www.hrad-zvikov.eu
Žebrák – hrad (NKP) www.tocnik.cz
Žleby – zámek (NKP) www.zamek-zleby.cz

2. Pas je platný dvanáct po sobě jdoucích měsíců od měsíce, ve kterém bylo držiteli pasu uděleno první razítko, nejdéle však do 31. 12. 2015.

Doplnit za větu (např. první razítko bylo uděleno 12. 7. 2014, pas je platný do 31. 7. 2015)