Přejít na: Obsah | Konec stránky

9 týdnů baroka

Vybrané památky v Plzeňském kraji jsou zapojeny do festivalu 9 týdnů baroka, který se koná pod hlavičkou projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Cílem festivalu je okusit a zažít baroko všemi lidskými smysly a poukázat na jedinečný soubor barokních památek. Z památek, které spravuje Národní památkový ústav, se festivalu účastní zámek Kozel, kláštery Kladruby a Plasy, hrad a zámek Horšovský Týn a zámek Manětín.

Program na památkách NPÚ:

  • Sobota 22. srpna, zámek Manětín: Barokní noc.Komponovaný program barokních zábav. Hartig Ensemble, Ritornello. Hudba, tanec, vůně, barokní menu, barokní ohňostroj.
  • Úterý 11. srpna, klášter Plasy: Barokní večer v klášteře. Projekce uměleckého dokumentu o budově kláštera Architektura živlů. Koncert Barock Jazz Quintetu Jiřího Hlaváče.
  • Pondělí 10. srpna, klášter Plasy: Krajinou staré cesty. Stará poutní cesta Plasy – Mariánská Týnice. Cyklovýlet z Mariánské Týnice do Plas. Před budovou konventu v podvečer od 17 hodin promítání filmu o staré cestě, koncert vokálního souboru Sagitta a přednáška o barokním nebi s pozorováním noční oblohy.
  • Čtvrtek 6. srpna, kostel sv. Anny v Horšovském Týně: Koncert. Flétnistka Michaela Koudelková a její hosté.
  • Neděle 2. srpna, klášter Kladruby: Iva Bittová, Čikori a hosté. Koncert v klášterním chrámu Nanebevzetí Panny Marie.
  • Sobota 1. srpna, klášter Kladruby: Barokní noc. Komponovaný program barokních zábav. Varhanní koncert Jaroslava Tůmy s taneční improvizací A. Srncové, barokní ohňostroj.
  • Pátek 3. července, zámek Kozel: Barokní noc. Komponovaný program barokních zábav. Hudba, tanec, divadlo, vůně, barokní menu, barokní ohňostroj.

Mapa festivalu

Další informace k festivalu na www.baroko2015.cz. Národní památkový ústav je partnerem projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Více na www.plzen2015.cz

Neobjevené památky je soubor celkem 33 jedinečných, přesto doposud návštěvnicky nedoceněných památek, které veřejnosti nabídnou pestrou škálu dosud neokoukaných krás a zajímavostí. Vybraný soubor hradů, zámků, klášterů, hradních zřícenin a sakrální architektury zastupující památky Čech, Moravy i Slezska, svým návštěvníkům otevře nejen své brány, ale též umožní účast v zajímavých soutěžích, zábavně-vzdělávacích programech a sběratelských edicích.