ÚOP v Pardubicích
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Novinky ÚOP v Pardubicích

Zobrazuje proběhlé novinky pro ú.o.p. v Pardubicích.

Podle místa konání abecedně
#
A
B 13
C 4
Č 4
D 1
E
F 1
G 1
H 11
I
J 5
K 12
L 11
M 5
N 3
O 2
P 10
Q
R 6
Ř
S 5
Š 2
T 4
U 2
V 8
W
X
Y
Z 4
Ž 4
Podle data konání
Filtrace a vyhledávání
Státy jsou dostupné pouze mimo volbu "domácí".

nalezeno 710 záznamů
|< < 1 2 3 4 19 36 54 71 >|

Mistři řemesla i odborníci nebo vlastníci památek se seznámí se zkušenostmi předků v kursech pořádaných NPÚ, ÚOP v Telči

1.11.2015 - 31.10.2016 | sdělení, informace | okres Jihlava
Mezeru mezi důkladným restaurováním a běžným řemeslem vyplní absolventi osmi kursů vzdělávacího programu Řemeslná obnova historických staveb, který brzy zahájí Národní památkový ústav. Po úspěšném loňském zkušebním ročníku spustí NPÚ jedinečný projekt v listopadu na pracovišti v Telči. Devátý, teoretický kurs je určen pracovníkům památkové péče a zaměstnanci NPÚ jej mohou absolvovat za výhodných podmínek.

Městský dům. Specializovaná konference stavebněhistorického průzkumu

7.6 - 10.6.2016 | konference | okres Pardubice
V pořadí patnáctá konference se bude věnovat městským domům jako významné složce našeho památkového fondu. Od úterý 7. června do pátku 10. června 2016 ji na zámku v Pardubicích pořádá Sdružení pro stavebněhistorický průzkum ve spolupráci s NPÚ, ÚOP v Pardubicích a Univerzitou Pardubice.

Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón

23.11 - 15.12.2015 | sdělení, informace
Národní památkový ústav letos opět spolupracuje na vyhodnocení soutěže o cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2015, kterou vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR společně s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Sdružením historických sídel Čech Moravy a Slezska.

Konzultační hodiny ředitelky NPÚ, ÚOP v Pardubicích

sdělení, informace | okres Pardubice
Pardubické pracoviště NPÚ nabízí od roku 2014 kromě konzultačních hodin našich odborníků také konzultační hodiny Mgr. Naděždy Pemlové, ředitelky NPÚ, ÚOP v Pardubicích. V předem daných termínech bude ředitelka organizace k dispozici všem osobám, které se chtějí dotázat na záležitosti spojené s organizací a řízením pracoviště, případně chtějí konzultovat možnosti spolupráce a další organizační záležitosti.

Celodřevěné plátové spoje pro opravy historických konstrukcí: představení metodiky v Pardubicích

7.12.2015 | publikace, metodika, doporučení | okres Pardubice
Pozvánka na představení dlouhodobě očekávané metodiky Celodřevěné plátové spoje pro opravy historických konstrukcí, které se odehraje v pondělí 7. prosince v 10 hodin ve velké zasedací místnosti čp. 5 na Příhrádku v Pardubicích.

Premiéra unikátního dokumentu o záchraně kostela Nalezení sv. Kříže v Litomyšli

4.10.2015 | sdělení, informace | okres Svitavy
Piaristický kostel Nalezení sv. Kříže v Litomyšli patří k nejvýznamnějším barokním památkám Pardubického kraje. V letošním roce byla dokončena několikaletá obnova kostela a restaurování mobiliáře, které představuje nejrozsáhlejší akci restaurování historického interiérového vybavení v Pardubickém kraji. Průběh restaurátorských prací a procesy v restaurátorských dílnách zachycuje unikátní dokument Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Pardubicích, jehož premiéra se odehraje v neděli 4. 10. od 18 hodin přímo v kostele Nalezení sv. Kříže v Litomyšli. V následujících měsících bude dokumentární film představen také v Pardubicích a v Praze, kde jej bude rovněž možné zakoupit ve formě DVD.

On-line hlasování skončilo, napětí trvá: jména všech vítězů ceny Patrimonium pro futuro budou vyhlášena až 15. září

1.9.2015 | sdělení, informace | okres Praha hl.m.
Letošní novinkou Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro je ocenění veřejnosti nazvané Památky děkují. Z dvaceti sedmi nominovaných záslužných příkladů obnovy, objevů, prezentace kulturního dědictví či záchrany památek tedy stejně jako loni odborná porota vybrala vítěze jednotlivých kategorií, ovšem vedle toho mohli lidé hlasovat pro některý z počinů bez ohledu na to, pod kterou kategorii spadal, na webových stránkách NPÚ.

Svého favorita na ocenění veřejnosti Památky děkují už vybraly téměř dva tisíce lidí. Hlasování končí dnes o půlnoci!

22.6 - 31.8.2015 | sdělení, informace
Cena Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro letos přináší jednu novinku, jíž je ocenění veřejnosti nazvané Památky děkují. Z dvaceti sedmi nominovaných záslužných příkladů obnovy, objevů, prezentace kulturního dědictví či záchrany památek bude tedy stejně jako loni odborná porota vybírat vítěze jednotlivých kategorií, ovšem vedle toho mohou lidé hlasovat pro některý z počinů bez ohledu na to, pod kterou kategorii spadá.

Letní dílna operativního průzkumu a dokumentace a stavebně historického průzkumu na hradě Švihov

27.7 - 31.7.2015 | seminář | okres Klatovy
Na Švihově proběhne od pondělí 27. července do pátku 31. července letní škola zaměřená na dokumentaci památek a stavebně historický průzkum, určená především památkářům a studentům. Pořadateli jsou Sdružení pro SHP, Národní památkový ústav, územní odborná pracoviště v Plzni a Lokti, správa státního hradu Švihov a Centrum dokumentace a digitalizace kulturního dědictví FF a FŽP UJEP v Ústí nad Labem.

Pracovní příležitost v NPÚ, ÚOP v Pardubicích: památkář – OEDIS, referát movitých památek

22.5 - 19.6.2015 | sdělení, informace | okres Pardubice
Ředitelka Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Pardubicích vypisuje výběrové řízení na místo památkářka/památkář v oddělení evidence, dokumentace a informačních systémů – referát movitých památek.
|< < 1 2 3 4 19 36 54 71 >|