ÚOP v Ústí nad Labem
Přejít na: Obsah | Pravý blok | Konec stránky
ÚOP v Ústí nad Labem

Výstava Most – zánik a zrození

aktuálně: výstava není instalována, je možno ji zapůjčit.

pozvánka na výstavu Most – zánik a zrození

U příležitosti 50 let, které letos uplynuly od vydání vládního prohlášení č. 180 o dostavbě nového Mostu a likvidaci starého města, si Vás dovolujeme pozvat na výstavu věnovanou fenoménu „zániku a zrození“ města Mostu.

Slavnostní zahájení proběhne v pondělí 1. prosince v 15 hodin na zámku v Krásném Březně, sídle Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ústí nad Labem. Výstava potrvá do 27. února 2015, přístupná je pouze ve všední dny od 8 do 15 hodin. Prohlídku s doprovodným komentářem a speciální prohlídku pro školní skupiny je třeba objednat předem. Vstupné se neplatí. Objednávejte e-mailem nebo telefonicky – kontaktní osoba: Ing. arch. Daniel Vágner

Pozvánka je ke stažení zde, k dispozici je též plakát v plné velikosti zde.

Fotogalerie z vernisáže zde.

Most – zánik a zrození

Těžba na území historického města Mostu a veškeré důsledky, které s ní byly spojeny, jako je devastace krajiny, zánik sídla a vznik nového, přemístění tisíců lidí a zpřetrhání jejich vazeb, přestavují i v celosvětovém měřítku jedinečný společenský experiment. Cílem výstavy je alespoň ve stručnosti postihnout dopad, který mělo rozhodnutí o demolici Mostu v architektonické a urbanistické rovině. Výstava, která potrvá od 1. prosince 2014 do 27. února 2015, čerpá z bohatých pramenů, které jsou součástí sbírek Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ústí nad Labem. Velká část těchto pramenů dosud nebyla nikdy veřejně prezentována.